ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ЗАХОДІВ ПРОТИМІННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УКРАЇНИ ПІД ЧАС ВЕДЕННЯ БОЙОВИХ ДІЙ

  • С. О. Ганненко Національний університет оборони України імені Івана Черняховського
Ключові слова: протимінна діяльність, відновлення інфраструктури, цивільно-військове співробітництво

Анотація

В статті проаналізовано заходи протимінної діяльності Збройних Сил України під час проведення антитерористичної операції та операції об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей України.

На сьогоднішній день одним з найголовніших питань на сході України є проведення спеціальних робіт з пошуку, знешкодження або знищення вибухонебезпечних предметів вздовж лінії розмежування і контрольних пунктів в'їзду і виїзду та облік мінно-вибухових загороджень.

В рамках цивільно-військового співробітництва у взаємодії із міжнародними гуманітарними організаціями проводиться постійна робота на убезпечення мирного населення від можливих негативних наслідків присутності величезної кількості мін, розтяжок та нерозірваних боєприпасів, що залишилися після активних бойових дій на території Донецької та Луганської областей.

Основними завданнями протимінної діяльності в Україні під час ведення бойових дій є: зменшення ризиків, які можуть виникати внаслідок підриву вибухонебезпечних предметів, мінімізація та відвернення загроз настання нещасних випадків від несанкціонованого поводження з вибухонебезпечними предметами, зниження соціальної напруженості серед населення та збереження і забезпечення відтворення унікальних екосистем.

Також, у статті розглянуто ряд проблемних питань протимінної діяльності на сході України, які необхідно вирішити для успішного виконання завдань щодо збереження людських та матеріальних ресурсів.

Опубліковано
2020-11-30