ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕМПЕРАТУРНИХ РЕЖИМІВ ПОЖЕЖІ У ГОРИЗОНТАЛЬНИХ КАБЕЛЬНИХ ТУНЕЛЯХ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ЇХНІХ ПАРАМЕТРІВ ТА ПОЖЕЖНОГО НАВАНТАЖЕННЯ
Анотація
За результатами роботи отримано залежності, що описують максимальну температури всередині кабельного тунелю під час пожежі, тривалість пожежі в певній локальній зоні кабельного тунелю та часу досягнення максимальної температури всередині кабельного тунелю під час пожежі від пожежного навантаження, площі поперечного перерізу тунелю та швидкості руху повітряних мас всередині.
У одному з програмних комплексів CFD була створена математична модель кабельного тунелю, аналогічна до натурного. Проведено обчислювальний експеримент. Моделювання, як метод наукового дослідження дає можливість, не виконуючи матеріально затратних та трудомістких натурних експериментів на моделях проводити всі необхідні досліди щодо визначення температурних режимів пожежі у кабельних тунелях.
Спираючись на результати обчислювального експерименту і натурних випробувань, були розраховані критерії адекватності (T-критерій Стьюдента, Q-критерій Кохрена, F-критерій Фішера). На основі проведеного аналізу досліджена адекватність використовуваних математичних моделей.
Розроблено та проведено повний факторний експеримент. За його результатами отримано регресі максимальної температури всередині кабельного тунелю під час пожежі, тривалості пожежі в певній локальній зоні кабельного тунелю та часу досягнення максимальної температури всередині кабельного тунелю під час пожежі.
Визначено температурний режим пожежі в кабельних тунелях із різними розмірами, аеродинамічними показниками й пожежним навантаженням, а також залежність від зазначених параметрів температурного режиму пожежі.